Koruyucu Hekimlik

Hastalık şekillenmeden önlemini almak koruyucu hekimliğin temel prensibidir.Küçük dostlarımızın sağlıklı ve uzun bir hayat sürmeleri için gerekli tüm muayene ve aşılarının takibini yapmak, hastalıkların oluşmasının önüne geçmek için biz buradayız.

devam...

Genel Muayene

Kliniğimizde kedi köpek başta olmak üzere, evcil ve yırtıcı kuşların, sağlık sorununu gidermek ve ileride ciddi sorunlara yol açacak hastalıkların erken teşhisini yapabilmek için alanında uzman veteriner hekim tarafından dostlarımızın genel muayenesi yapılmaktadır.

devam...

Genel Cerrahi

Kaza ve travmalarda cerrahi girişimler, Dişi kedi ve köpeklerin kısırlaştırılması(Ovariohysterectomie), Erkek kedi ve köpeklerin kısırlaştırılması, Ağız ve diş operasyonları, Fıtık operasyonları, Sezeryan ve güç doğuma müdahale, Göz operasyonları, Göz operasyonları

devam...

Özel Cerrahi

Cerrahi, İlaçla ya da başka tedavi yöntemleriyle iyileştirilemeyen hastalıkların, yaralanmaların, vücuttaki yapı bozukluklarının ameliyatla onarılmasına ya da hastalıklı organı kesip çıkararak iyileştirilmesine dayanır. Tıbbın en eski dallarından biridir. Cerrahide bilgi ve becerinin bir arada bulunmasından dolayı hem bilim hem sanat olarak kabul edilir. Genellikle lokal anestezi veya genel anestezi altında uygulanmaktadır.

devam...

Aşı

Aşılanacak hayvan en az 6-7 haftalık olmalıdır. Hayvanlar parazitlerden arındırılmış olmalıdır. Vucut sıcaklıkları normal (38,5 - 39,5 °C) olmalıdır. Nabız sayısı köpeklerde 90 - 110 /dk. , kedilerde 110 - 130 /dk. sınırları içinde olmalıdır. Solunum sayısı 15 - 30 dak. sınırları içinde olmalıdır. Aşılanacak hayvan stres oluşturacak etkenlerden uzak tutulmalıdır. Hayvana en az 1 hafta öncesinde kortikostreoid türü ilaçlardan yapılmamış olmalıdır.

devam...

Mikrocip

Mikrocip can dostlarımızın kalıcı bir şekilde kimlikleştiren ve bir pirinç tanesi büyüklüğünde teknolojik bir üründür. Mikrocip 15 haneli bir numara barındırmaktadır ve bu numaranın yeryüzünde bir eşi daha yoktur. Bu tekrarlanmayan numara bir veri tabanına girilmekte ve can dostunuzla ilgili kimlik bilgileri burada kayıt altına alınmaktadır.

devam...

Kuaför

Kliniğimizde makine ve makas tıraşı, banyo, ilaçlı banyo, tırnak kesimi yapılmaktadır. Bu işlemler sırasında hijyene büyük önem gösterilmektedir. Kuaför işleri için randevu alınması sizin ve küçük dostlarınızın zaman kaybını önleyecektir.

devam...